Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
Powitanie
Witamy na stronie Zespołu Szkól Specjalnych im. Janusza Korczaka w Lesznie.

Sekretariat czynny:
Poniedziałek 7:30 - 16:00
Wtorek - czwartek 7:30 - 15:15
Piątek 7:30 - 15:00

Zajęcia odbywają się:
Poniedziałek - piątek 8:00 - 15:15

Świetlica czynna:
Poniedziałek - piątek 7:00 - 16:00
Miasto Leszno realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Miasto Leszno realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Podniesienie kompetencji uczniów z terenu Miasta Leszna Celem projektu jest przeciwdziałanie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia 1648 uczniów oraz 136 nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół specjalnych z terenu Leszna, w okresie od 03.09.2018 r. do 12.06.2020 r. Dofinansowanie projektu z UE: 784 831,57 PLN

Dokumenty informacyjne:

Plakat do szkół  


Rekrutacja


Dokumenty do pobrania:
Oświadczenie dot. przetwarzania danych osobowych po uwagach 3.10.2019 r.

Wzór_formularza rekrutacyjnego

Zgoda rodzica


 XXVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Już po raz piętnasty wzięliśmy udział w akcji charytatywnej prowadzonej przez Jurka Owsiaka. W naszej szkole odbyła się „Zabawa Orkiestrowa” (10.01.2020). Byli wolontariusze z II LO , sprzedawane były ciasta, dzieci losowały losy lub kręciły „kołem fortuny”, otrzymując różne nagrody.  Można było również wykonać obrazek z okazji Dnia Babci lub Dziadka. Wszyscy świetnie się bawili !!! Na „zabawie orkiestrowej” w naszym Zespole zebraliśmy 2034,33 zł. Podziękowanie za pomoc w przygotowaniu imprezy należy się wszystkim nauczycielom oraz rodzicom, którzy piekli placki, przynosili różne pomoce i nagrody oraz współuczestniczyli w przygotowaniu tej zabawy. W przygotowaniu "Zabawy Orkiestrowej" współpracowaliśmy z:

  • Stowarzyszeniem "Razem z Nami"

  • Szkołą Podstawową nr 7

  • Liceum Ogólnokształcącym II

Podczas zbiórki pieniędzy w niedzielę 12.01.2020r. wzięło udział 20 wolontariuszy z Szkoły Podstawowej i Szkoły Branżowej I Stopnia. Mieliśmy 10 puszek. Pieniądze zbierane były od rana i popołudniu. Wolontariusze zebrali 3579,93 zł

Razem na 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy: 5 612,26 zł.

Konkurs o zdrowym stylu życia

Konkursów o zdrowym stylu życia, własciwym odżywianiu i aktywności fizycznej nigdy za wiele. W ostatnim czasie , jako , ze świeta tuż tuż, konkurs dotyczył zdrowego odżywiania, byśmy pamiętali o nim w ten świateczno-noworoczny czas.:) Konkurs na szczeście miał charakter plastyczny a udział w nim wzięły klasy szkoły branżowej oraz Ia UZ. Przepiekne , kolorowe plakaty zawisły za drzwiach klasowych pomieszczeń, a za ich wykonanie uczniowie otrzymali dyplomy i pyszne soczki.

Zdjęcia

Programie edukacyjny PIP "Kultura Bezpieczeństwa".

 

Nasza szkoła kontynuuje udział w Programie edukacyjnym PIP "Kultura Bezpieczeństwa". W związku z tym, 18 grudnia gościliśmy Panią Danutę Goździewicz - Suchanek, Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Lesznie, na podsumowaniu konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Wszyscy uczniowie Branżowej szkoły I stopnia, biorący udział w tym konkursie, otrzymali z rąk gościa, nagrody, a Patryk, Agata i Zosia - za zajęcie pierwszych miejsc. Wszystkim gratulujemy!

Zdjęcia

 

Warsztaty "Zdrowa/y ja"

W czwartek, 12.12.2019 r. klasy: druga i trzecia Branżowej Szkoły I Stopnia , wzięły udział w kolejnej odsłonie warsztatów pod hasłem „Zdrowa/y ja” przygotowanych przez p. H. Gołkowską. Tym razem uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania się oraz wpływem tego, co jemy, na nasze zdrowie, koncentrację i sprawność fizyczną. Uczniowie podzieleni na grupy tworzyli przykładowe jadłospisy zgodne z obowiązującą piramidą żywienia i byli zdziwieni faktem, jak dużo i różnorodnie można zjeść odżywiając się prawidłowo:)

Druga część warsztatów miała na celu pokazać uczniom, że zdrowe przygotowanie posiłków czy przekąsek nie musi być drogie i czasochłonne. Uczniowie przygotowali w pracowni gotowania cztery różnorodne zdrowe koktajle, a następnie spróbowali wszystkich po kolei. Bezapelacyjnie wygrał zielony koktajl na bazie szpinaku. Po przepis zapraszamy do szkoły branżowej!:)

Zdjęcia

Domowe i szkolne wypieki

Uczniowie naszej szkoły branżowej ochoczo podejmują się wykonania róznych zadań. Idą świeta, zatem czas na domowe i szkolne pierniki. Efektów nie trzeba zachwalać: zobaczcie sami:)

Zdjęcia

Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"
Dnia 13 grudnia 2019 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"
Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5