Szkolnej tradycji stało sie zadość i właśnie w środe daleki skok z "kota" na prawdziwego ucznia wykonała młodzież z klasy I szkoły branżowej.
Łatwo nie było, co widac na załączonym materiale dowodowym. Kocie specjalności to zwijanie włóczki w kłebuszek, przechodzenie przez dziurę w ścianie, jedzenie jogurtu z zamknietymi oczami czy rysowanie lewą ręką.
Należało tez wykazac się umiejetnościa jedzenia pianek pałeczkami i mumifikowaniem wybranego kolegi przy uzyciu papieru toaletowego.
KOTOM kibicowałi starsi koledzy oraz nauczyciele i pewnie dlatego kazdemu z nich udało się awansowac na prawdziwego ucznia naszej szkoły :)
Szkolne otrzęsiny przygotowała i poprowadziła pani Ada Matuszewska.
ZdjęciaOBCHODY DNIA JĘZYKÓW OBCYCH OBCHODY DNIA JĘZYKÓW OBCYCH 23 WRZEŚNIA 2018 ROK W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. JANUSZA KORCZAKA W LESZNIE Hallo,hello,ciao,bonjour, hola, guten Tag, dobry den, god dag i wiele innych pozdrowień poznali uczniowie na warsztatach 26 września z okazji Europejskiego Dnia Języków, który jest międzynarodowym świętem europejskiej różnorodności językowej i okazja do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków.
Zdjęcia

Program edukacyjny „Kultura Bezpieczeństwa”
Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie od 2013 roku bierze udział w programie edukacyjnym „Kultura Bezpieczeństwa” pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy.Główne cele programu to kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych wśród nauczycieli i uczniów, promocja kultury bezpieczeństwa oraz popularyzacja rozwiązań prawnych w zakresie ochrony pracy.
16 października 2018r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu odbyło się spotkanie podsumowujące ten program, a dyplomy uczestnictwa dla szkół oraz nauczycieli wręczył Pan Paweł Ciemny, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu. Do udziału w programie Kultura Bezpieczeństwa naszej szkoły – jedynej z Leszna! – zachęciła Pani Danuta Goździewicz – Suchanek – Kierownik oddziału leszczyńskiego PIP. A już wkrótce odbędzie się szkolny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” dla uczniów szkoły branżowej/zawodowej. Dwóch najlepszych uczestników pojedzie do Poznania, na etap regionalny. Zgłosiło się sporo chętnych!
Zdjęcia Wycieczka edukacyjna do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani.
19 października 2018r. klasa VI i VII była na wycieczce edukacyjnej w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Trzebani. W czasie naszej wizyty, zapoznaliśmy się zakresem działalności Zakładu. Mogliśmy z bliska zobaczyć, co robi się ze zmieszanymi odpadami komunalnymi i odpadami z selektywnej zbiórki; na czym polega zmniejszenie ilości odpadów biodegradowalnych oraz kompostowanie odpadów zielonych oraz co robi się z odpadami opakowaniowymi lub niebezpiecznymi. Dowiedzieliśmy się również, że centrum zagospodarowania odpadów obejmuje obszar działania 20 gmin z pięciu powiatów południowo – zachodniej części województwa wielkopolskiego, liczącej ok. 260 tys. mieszkańców. Obejrzeliśmy film „Drugie życie Butelki PETulki” oraz dostaliśmy ekologiczne upominki. Mimo kapryśnej pogody, wycieczka była udana. Dziękujemy Pani Kasi za miłe przyjęcie! Zdjęcia Zajęcia artystyczne w szkole branżowej i SPPZnana starożytnym Grekom i Rzymianom, obecna w dawnej kulturze indiańskiej, do Europy sprowadzona w XV wieku przez Krzysztofa Kolumba, królowa jesiennych dekoracji:
Jej wysokość - Dynia.
Dziś była motywem przewodnim na zajęciach artystycznych
zorganizowanych dla uczniów szkoły branżowej i SPP. Szkolny "dzień dyni " zaowocował plackiem dyniowym, którego zapach towarzyszył wszystkim w trakcie robienia ozdób i halloweenowych dekoracji.
W naszych klasach jest na co popatrzeć.
Zapraszamy:) R. Miedzińska
Zdjęcia "Żużel. 80 lat wrażeń" 26 października 2018r. Klasa VII była na wystawie w Muzeum Okręgowym w Lesznie: "Żużel. 80 lat wrażeń"
ZdjęciaWycieczka do Poznania klasy VI i VII Dnia 18.10.2018r. klasy VI i VII odwiedziły Poznań - naszą piękną stolicę Wielkopolski. Ogromną radość sprawiły nam zajęcia w Rogalowym Muzeum. W muzeum usłyszeliśmy legendy o powstaniu rogali, zapoznaliśmy się z ich składnikami
i recepturą
oraz mieliśmy
możliwość ich degustacji. Uczestniczyliśmy
w przygotowaniu rogali pomagając Rogalowemu Mistrzowi przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Poznaliśmy
gwarę poznańską. Dowiedzieliśmy
się
co to są młodzie, kim jest jest szplin. Nauczyliśmy
się też słynnego poznańskiego zaśpiewu, czyli uroczej miejscowej intonacji.
Na zakończenie pokazu dostaliśmy
certyfikaty czeladnicze! Kolejnym punktem wycieczki był pokaz koziołków na ratuszowej wieży przy dźwiękach hejnału miasta. Następnie odbyliśmy
niezapomnianą podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych przy
odgłosach żywych ptaków, szumu wody i przy akwariach pełnych egzotycznych ryb… w Palmiarni. Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Leszna.
Zdjęcia