Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
marzec 2016
Leszczyński Przegląd Dorobku Artystycznego
Dnia 9 marca 2016r.  w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie przy ulicy Bolesława Chrobrego odbył się Leszczyński Przegląd Dorobku Artystycznego Placówek Kształcenia Specjalnego.


Pasowanie na czytelnika

Dnia 1 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów z kl. I+II na czytelnika.Dzieci chórem wypowiedziały treść przyrzeczenia, następnie dyr. Zespołu, p. mgr Wioletta Lewandowska pasowała uczniów książką wypowiadając słowa „Pasuję cię na czytelnika biblioteki szkolnej”. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy. Przed tym ważnym wydarzeniem uczniowie obejrzeli „Bajkę o smutnej Petroneli”, w której wystąpili uczniowie z klas III-VI SP, I Gim. oraz dwie nauczycielki naszego Zespołu – panie ze świetlicy szkolnej. Swój taniec zaprezentowała także grupa taneczna pod kierunkiem p. Agnieszki Gościniak i p. Ilony Antoniak. Bajka niosła przesłanie – czytanie może być świetną zabawą i wielką frajdą, dzięki książkom nie będziemy smutni i przestaniemy się nudzić, z nimi można przeżyć tysiące przygód.

Zdjęcia


KONKURS    PRZYRODNICZY

Dnia 01.03.2016 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Przyrodniczy.

Konkurs dotyczył dwóch grup wiekowych Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania i wykonywali działania praktyczne. W konkursie udział wzięło 21 uczniów.

Zwycięscy otrzymali nagrody .

Nasi zwycięscy ze szkoły podstawowej to :

I miejsce Patrycja Grabowska

II miejsce Klaudia Rak

III miejsce Eryk Nicke

IV miejsce Szymon Pokrzywka

Gimnazjum :

I miejsce Patryk Kubacik

II miejsce Wioletta Majchrzak

III miejsce Karol Sobolewski

IV miejsce Filip Kowalski

16 marca uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w  zajęciach edukacyjnych, które miały na celu kształtowanie świadomości ekologicznej. Organizatorem kampanii jest Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Zajęcia prowadziła Pani Joanna Zawadzka Podinspektor ds. komunikacji społecznej i edukacji ekologicznej.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady i jak postępować z niebezpiecznymi odpadami jak przeterminowane leki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory. Dowiedzieliśmy ile lat rozkładają się w ziemi różne śmieci. Podczas prezentacji multimedialnej zobaczyliśmy jak działa system gospodarowania odpadami komunalnymi.

Uczniowie ćwiczyli jak w praktyce segregować odpady, wrzucając śmieci do worków we właściwym kolorze: zielonym, niebieskim, żółtym lub białym.

Zajęcia były bardzo ciekawe, pokazały jak prawidłowo postępować z odpadami komunalnymi i, że to my jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska.

Zdjęcia

 

PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY W SZKOLE ZAWODOWEJ

W poniedziałek, 21.03.2016 r. uczniowie Szkoły Zawodowej witali wiosnę kulinarnie i malowniczo. W pierwszej części dziewczęta z klas I i klasy III przygotowywały pyszne wiosenne kanapki, które po przyrządzeniu były dla nas namiastką wielkanocnego śniadania.

W drugiej części zajęć uczniowie klas I i III brali udział w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Rywalizacja była zacięta, a zwycięsko z niej wyszła Patrycja z klasy III ZSZ. Gratulujemy!!!
Zdjęcia

Organizatorami zajęć kulinarno – plastycznych był Samorząd Uczniowski, p. H. Gołkowska oraz p. A. Matuszewska.

 

Zajęcia integracyjne "Witaj wiosno"

22 marca uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w auli szkolnej przywitali wiosnę.Nasze zajęcia integracyjne nosiły nazwę „Witaj Wiosno!”.

Każda klasa wykonała Marzannę. Komisja, na czele której stał wicedyrektor naszej szkoły Pan Andrzej Wrotyński, najwyżej oceniła Marzannę, którą wykonały dzieci z klasy I – II.

Następnie uczniowie dekorowali styropianowe pisanki, wykonali wiosenno - wielkanocny plakat oraz ozdobili, wcześniej upieczone na zajęciach technicznych, mazurki. Wybrano najpiękniejsze pisanki, których wykonawcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Byli to następujący uczniowie:

Damian Bartkowiak z klasy I – II, Karol Kłopocki z klasy III, Klaudia Rak z klasy IV – VI, Weronika Kowalewicz – klasa I gimnazjum, Zuzanna Jędraszczyk – klasa II gimnazjum i Dominika Kędzia – klasa III gimnazjum.

Dzięki zajęciom uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale poznali świąteczne tradycje, rozwijali swoje zdolności, uczyli się pomocy i współpracy.

Zdjęcia

Samorządy Uczniów:

Szkoły Podstawowej

i GimnazjumTa strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5