Zespól Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Lesznie - kwiecień 2017
Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoÅ‚y
· SamorzÄ…d Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz SpoÅ‚eczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
kwiecień 2017
Konkurs "Pierwsza Pomoc".
4 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych im J. Korczaka- Zasadnicza SzkoÅ‚a Zawodowa odbyÅ‚a siÄ™ już ósma edycja konkursu „Pierwszej Pomocy”. Tegoroczny konkurs organizowany byÅ‚ przy współpracy z oddziaÅ‚em WOPR w Lesznie. Celem projektu byÅ‚o poznanie i doskonalenie umiejÄ™tnoÅ›ci udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w nagÅ‚ych wypadkach oraz postÄ™powanie z osobami podtopionymi. BraÅ‚y w nim udziaÅ‚ klasy I , II A oraz IIB ZSZ. Konkurs poprzedzony byÅ‚ dwugodzinnym szkoleniem oraz pokazem ratownictwa. Konkurs skÅ‚adaÅ‚ siÄ™ z dwóch części: teoretycznej podczas której uczniowie wypeÅ‚niali testy i rozwiÄ…zywali zadania dotyczÄ…ce pomocy poszkodowanym w wpadkach oraz podczas zdarzeÅ„ nad wodÄ…. Druga część praktyczna obejmowaÅ‚a zasady zachowania siÄ™ podczas nagÅ‚ego zdarzenia-wyciÄ…gniÄ™cia potopionego oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Organizatorem byÅ‚ Pan RafaÅ‚ Tomaszewski. ZwyciÄ™skie klasy zostaÅ‚y uhonorowane dyplomami i sÅ‚odkÄ… niespodziankÄ….

Klasyfikacja:

I miejsce kl I - 47 pkt

II miejsce kl II B -44 pkt

III miejsce kl II A -43pkt

Zdjęcia


WIOSENNO - WIELKANOCNE ZAJęCIA INTEGRACYJNE

5 kwietnia 2017r. mÅ‚odzież gimnazjum i uczniowie klas IV – VI SP bawili siÄ™ podczas zajęć integracyjnych.

Pierwszym punktem imprezy był konkurs wiedzy o wiośnie dla uczniów młodszych oraz konkurs wiadomości na temat Świąt Wielkiej Nocy dla uczniów starszych.

Najlepsze w „Zabawie ze sÅ‚owem’’ byÅ‚y dwie pary: Klaudia Rak z klasy 6 i Konrad Maćkowiak z klasy 4 oraz Iza Dolczewska z klasy 6 i Krystian Janowicz z klasy 5.

Wśród gimnazjalistów najszerszą wiedzą na temat świąt wykazały się: Zuzia Jędrysiak i Zuzia Juszczak z klasy III oraz Marika Wiler z klasy II.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie pod kierunkiem P. Ani Pajęckiej wykonali piękne dekoracje z papieru, krepy, bibuły, kolorowych piórek i waty, które ozdobiły nasze sale lekcyjne i korytarz szkolny.

Ostatnim, sÅ‚odkim punktem zabawy byÅ‚y dekorowanie i degustacja upieczonych pod kierunkiem p. Aleksandry Feld – SowiÅ„skiej pysznych mazurków.

Samorząd Uczniów SP i Gimnazjum

Zdjęcia


"Akademia odpadowa"

7 kwietnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Panią Joannę Orzechowską, która pokazała jak segregować odpady

Uczniowie klasy IV – VI szkoÅ‚y podstawowej dołączyli do Drużyny Segregolandii, aby nauczyć siÄ™ prawidÅ‚owo segregować odpady. Dzieci biorÄ… udziaÅ‚ w kampanii edukacyjnej pn.„Akademia odpadowa” zorganizowanej przez Komunalny ZwiÄ…zek Gmin Regionu LeszczyÅ„skiego.

7 kwietnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Panią Joannę Orzechowską, która pokazała jak segregować odpady oraz co dzieje się z odpadami komunalnymi, w jaki sposób zostają zagospodarowane. Dowiedzieliśmy się jak postępować z odpadami niebezpiecznymi, takimi jak przeterminowane leki, stary sprzęt elektroniczny i elektryczny czy zużyte baterie.

Kolejnym elementem kampanii jest konkurs „Nie marnujÄ™ – wykorzystujÄ™! Brzydkie Å›mieci – Å‚adne rzeczy”, na który przygotujemy przedmioty dekoracyjne z odpadów.

Zdjęcia


Wycieczka do Poznania  klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej

19 kwietnia 2017r. dwie klasy Zasadniczej SzkoÅ‚y Zawodowej – klasa I i IIa, wybraÅ‚y siÄ™ do Poznania. Najpierw wstÄ…piÅ‚y do Rogalowego Muzeum Poznania na Starym Rynku, a później odwiedziÅ‚y Blubry 6D.

Muzealny Mistrz Rogalowy krok po kroku, pokazał etapy produkcji tych wyjątkowych słodkości, cieszących się coraz większą popularnością w całej Polsce. W przygotowaniu rogalowego ciasta pomagaliśmy z pełnym zaangażowaniem, przez pół godziny zamieniając się w czeladników. Przesiewaliśmy mąkę, ugniataliśmy oraz wałkowaliśmy ciasto, dzieliliśmy je na trójkąty (i to w jaki sposób!), nakładaliśmy nadzienie z rękawa cukierniczego, a także uczyliśmy się zawijać rogale w podkowę przypominającą podkowę konia św. Marcina.

Dzięki tej wizycie zapoznaliśmy się z recepturą i składnikami używanymi do produkcji Rogali Świętomarcińskich oraz legendą o powstaniu rogali. Nauczyliśmy się mówić poznańską gwarą i teraz wiemy, na kogo powiedzieć mela a na kogo szczun, co to jest dynks, ajzol, tytka lub szneka z glancem.

DodatkowÄ… atrakcjÄ… Muzeum jest jego wnÄ™trze, o którym opowiedziaÅ‚ nam najprawdziwszy Poznaniak – Wujek Biniu. Renesansowa kamieniczka na Starym Rynku jest jedynÄ… w caÅ‚ym Poznaniu, która posiada drewniany, oryginalny i bogato zdobiony strop sprzed 500 lat. Konserwacja tego cudownego znaleziska, które przez stulecia byÅ‚o schowane pod warstwÄ… desek, trwaÅ‚a aż dziewięć lat.

Mogliśmy skosztować rogali, słuchając legendy o powstaniu Poznania. Na koniec spotkania wszyscy otrzymaliśmy certyfikaty czeladnicze.

Natomiast w Blubrach 6D przenieśliśmy się w kapsule czasu w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend.

W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami wysłuchaliśmy charakterystycznej gwary poznańskiej, obejrzeliśmy półtorametrową makietę poznańskiego ratusza, a odbiór naszych wrażeń wzmocniły efekty specjalne mgła, wiatr, lasery, a także spotkanie z ruchomymi postaciami bohaterami naszych opowieści oraz słodki, migdałowy zapach Rogali Świętomarcińskich.

Zdjęcia

Ta strona używa plików cookies
UrzÄ…d Miasta Leszna
ObowiÄ…zek Informacyjny
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychajÄ…ca
Kalendarz
Po Wt ¶r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Testy na kartÄ™ rowerowÄ…
1 2 3 4 5